협재굴(한림공원)

Korea Tourist Attractions(Korean)

협재굴(한림공원)

stocking 0 51 0 0
JEJU-DO WEATHER
Gua Hyeopjaegul ialah gua lava yang mewakili di Pulau Jeju, bersama-sama dengan Gua Hwanggeumgul, Gua Socheongul, Gua Ssangyong dan Gua Manjanggul. Gua ini adalah kira-kira 200m panjang, 10m lebar, dan 5m tinggi, dan telah dicipta 25 juta tahun yang lalu apabila gunung berapi di kawasan Hallasan meletus. Ia unik kerana ia adalah gua dua dimensi yang menggabungkan ciri-ciri gua lava dan gua batu kapur, dan kawasan itu terdiri daripada lapisan campuran pasir dan cengkerang. Di dalam gua, loceng batu memanjang dari siling dan stalagmit yang kelihatan seolah-olah naik dari lantai mencipta pemandangan misteri, dan stalaktit yang membentuk satu tiang apabila loceng batu dan stalagmit bertemu adalah pelik dan cantik.

Gua Dindingnya ditutup dengan batu kapur, memberikan mereka rupa yang indah seolah-olah mereka diukir dengan mural yang besar. Suhu di dalam gua dikekalkan pada 17-18 ℃ sepanjang tahun, menjadikannya resort musim panas yang unik pada pertengahan musim panas, dan pada pertengahan musim sejuk, gua menjadi tumpuan kerana suhu panas membolehkan anda mengelakkan sejuk. Gua Hyeopjaegul ditetapkan sebagai monumen semula jadi, dan sangat terkenal sehingga ia dianggap sebagai salah satu keajaiban ketiga dunia, bersama-sama dengan Gua Garam Batu Peru dan Gua Limau Bawah Air Yugoslavia. Apabila anda keluar dari Hyeopjaegul, Gua Ssangyong terletak betul-betul di sebelahnya, jadi anda boleh melawat kedua-dua gua bersama-sama.
쉬는날 연중무휴 개장일 -
체험안내 체험가능연령 -
이용시간 3~9월 08:30~19:00
여름성수기 - 7월 15일~8월 20일 08:30~19:30
10월 08:30~18:30
11월~2월 08:30~18:00
* 연중무휴 / 입장마감시간은 폐장 1시간 전
문의및안내 064-796-0001
유산구분 수용인원 -
주차시설 있음 이용시기 -
유모차대여 없음 애완동물동반 가능
신용카드 가능 출처 한국관광공사
주소 제주특별자치도 제주시 한림읍 한림로 300(한림읍)   Google map

스탁제로는 내현재위치에 관한 어떤 데이터도 저장하지 않고 단지 오픈스트리트의 소스를 이용해서 보여주기만 합니다.
내현재위치를 사용하시는 분은 본 내용에 대해서 충분히 숙지하고 동의함으로 간주합니다.
PC에서는 위치가 정확하지 않을 수 있습니다.

* 파란색 선을 따라서 클릭하시면 보시고 싶은 로드뷰를 쉽게 보실 수 있습니다.

주변검색

• 식당
  • 숙박
  • 약국
  • 주유소
  • 카페
  • 편의점

Maklumat kursus pelancong: Jalan pokok palma - Gua Hyeopjae/Gua Ssangyong/Gua Hwanggeum - Jeju Seok, Taman Bonsai
- Kampung Rakyat Jaeam - Taman Burung Safari - Astaka Batu Jaeam - Taman Kolam - Taman Botani Subtropika

Yuran kemasukan: Individu - Dewasa 12,000 won / Warga emas 10,000 won / Remaja 8,000 won / Kanak-kanak 7,000 won

Kumpulan - Umum 10,000 won / Warga emas 9,000 won / Remaja 6,000 won / Kanak-kanak 5,500 won

* Kadar kumpulan dikenakan kepada orang kurang upaya/orang berjasa negara/penduduk Jeju hanya jika mereka memegang kad pengenalan.

※ Kumpulan: 30 orang atau lebih

※ Warga Emas: Umur 65 tahun ke atas

※ Belia: 13 hingga 18 tahun

※ Kanak-kanak: 3 hingga 12 tahun

Tandas: Tersedia
Perkhidmatan maklumat Korea: sokongan
  포인트로 광고

실시간 교통정보

정보여행의 최강자 키워드 검색

0 Comments
Photo Subject

상담신청하기